آماری از فروش بازی‌ های کپکام در یک چهارم پایانی سال مالی گذشته

دسته بندی: بازی و سرگرمی

انتشار عناوین Devil May Cry 5 و Resident Evil 2 در سال مالی گذشته باعث شده است که شرکت سازنده‌ی آن‌ها یعنی کپکام (Capcom) اعداد و ارقام بسیار بالا و رضایت‌بخشی را در این سال ثبت کند و به موفقیت مالی بسیاری دست یابد.

شرکت کپکام برای دومین سال متوالی موفق به شکستن رکورد فروش سال گذشته‌ی خود شده است که در این راه (خصوصا یک چهارم پایانی سال) دو عنوان Devil May Cry 5 و Resident Evil 2 نقش بسیار پررنگی داشته‌اند. عنوان Resident Evil 2 که به عنوان یک نسخه‌ی بازسازی شده، توانست به محبوبیت بسیاری نزد بازی‌بازان و منتقدین برسد و حتی شرکت سازنده را نیز شگفت‌زده کرد. شرکت کپکام تا پیش از تاریخ ۸ اسفند ۱۳۹۷ (۲۷ فوریه ۲۰۱۹ میلادی)، ۴ میلیون نسخه از این بازی را به سراسر جهان ارسال کرده است.

عنوان Devil May Cry 5 نیز که پس از عرضه، بسیاری از بازارهای خارجی را هدف قرار گرفته بود، فروش رضایتمندی را تجربه کرده است. آقای هیدکی ایتسونو (Hideaki Itsuno)، کارگردان عنوان Devil May Cry 5، از فروش دو میلیون نسخه‌ای از بازی در کمتر از دو هفته خبر داده بود که البته بعدها شرکت کپکام تصمیم گرفت تا پس از عرضه‌ی محتوای اضافی The Bloody Palace، بسته‌های الحاقی بیشتری را برای این عنوان عرضه نکند.

اما از این دو بازی که بگذریم، نوبت به عنوان Monster Hunter World می‌رسد که به گفته‌ی شرکت سازنده، توانسته است تا ثبات فروش خود را به خوبی حفظ کند و به لطف عرضه‌ی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی، به محبوبیت بیشتری نیز دست یابد. حتی بازی Monster Hunter Generations Ultimate که برای کنسول نینتندو سوییچ و در بازارهای غربی عرضه شده بود نیز فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است. به صورت کلی بازی Monster Hunter World موفق به فروش ۱۲ میلیون نسخه‌ای تا ماه فوریه ۲۰۱۹ شده است. البته هنوز کار شرکت کپکام با این عنوان تمام نشده و با وجود عرضه‌ی متداول به‌روزرسان‌ها و محتوای جدید، در فصل بهار سال جاری قرار است بسته‌الحاقی جدیدی تحت عنوان Iceborne برای آن منتشر شود و البته در روز ۱۹ اردیبهشت ماه نیز اطلاعات و ویدئوهای بیشتری را از آن به اشتراک بگذارد.

دو بازی Megaman 11 و Street Fighter 30th Anniversary نیز موفق به ثبت آمار قابل قبولی شده‌اند. در کنار این دو اما بازی Resident Evil 7: Biohazard هنوز هم تقاضای بسیاری دارد و فروش خوبی را تجربه می‌کند. به صورت کلی باید سال مالی گذشته‌ی شرکت کپکام را بسیار پرسود و موفق دانست و به ادامه‌ی روند خوب این شرکت امیدوار بود.

منبع: با ما بخون ، گیمفا