تنوع سلاح‌ ها در Cyberpunk 2077 این بازی را از دیگر عناوین متمایز خواهد کرد

دسته بندی: بازی و سرگرمی

بازی Cyberpunk 2077، ساخته‌ی جدید استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED)، به طور حتم یکی از مورد انتظارترین عناوین بازار است. استودیوی سازنده از زمان معرفی رسمی بازی، موفق شد تا نظر بسیاری از کاربران را به سمت این عنوان جلب کند. یکی از مورد توجه‌ترین بخش‌های این بازی، بخش مبارزات و گیم‌پلی آن است. تیم سازنده‌ی این بازی در جدیدترین مصاحبه‌ی خود اطلاعات جدیدی از این بازی نقش‌آفرینی اول‌شخص را منتشر کرده است.

کارگردان ماموریت‌های بازی، اقای متیوز توماسکیویچ (Mateusz Tomaszkiewicz)، در پاسخ به سوالی درباره‌ی سلاح‌ها و مبارزات در این عنوان تاکید کردند که Cyberpunk 2077 پیش از هر چیز، یک بازی نقش‌آفرینی است. این یعنی همه چیز از مبارزات گرفته تا سلاح‌ها و ویژگی‌های مربوط به سبک شوتر به مکانیک‌های یک بازی نقش‌آفرینی اضافه شده‌اند. به گفته‌ی ایشان تیم سازنده هنوز از بسیاری از این جزییات رونمایی نکرده است.

“من می‌خواهم به پاسخ یکی از سوال‌های قبلی اشاره کنم و بگویم که بازی ما یک عنوان نقش‌آفرینی است. مبارزات و دوربین اول‌شخص و دیگر موارد چیزهایی هستند که به این سبک اضافه شده‌اند. به همین دلیل، سلاح‌ها در بازی Cyberpunk 2077 راه‌های متفاوتی برای انجام یک ماموریت را در اختیار شما قرار خواهند داد. من فکر می‌کنم این بزرگ‌ترین تفاوت بازی بازی است چرا که نه تنها در زمینه‌ی المان‌های تیراندازی بازی بلکه در نحوه‌ی تجربه‌ی شما از این بازی نیز به صورت مستقیم تاثیر خواهد گذاشت. ما مکانیک‌های زیادی در بازی داریم که براساس همین مفهوم طراحی شده‌اند و بسیاری از آن‌ها هنوز معرفی نشده‌اند.”

آقای توماسکیویچ در ادامه به بحث تنوع سلاح‌ها در بازی و تاثیر آن در مبارزات پرداختند.

“ما تلاش داریم تا مکانیک‌های مفرحی را به بخش مبارزات بازی اضافه کنیم. علاوه بر این، من فکر می‌کنم ما سلاح‌های بسیار متفاوت و متنوعی در این عنوان داریم که این موضوع بازی ما را از دیگر محصولات موجود در بازار متمایز می‌کند. من نمی‌دانم که شما به خاطر دارید یا نه ولی سلاح‌های هوشمندی در دموی نمایش داده شده وجود داشتند که به نظر من به ندرت در دیگر عناوین تیراندازی دیده می‌شوند. به علاوه، در زمینه‌ی گیم‌پلی مکانیک‌های وجود دارند که هنوز به صورت کامل آماده نیستند ولی ما تلاش داریم آن‌ها را به نحوی به بازی اضافه کنیم؛ چرا که این مکانیک‌ها بسیار خوب خواهند بود.”

هنوز تاریخ مشخصی برای انتشار بازی Cyberpunk 2077 برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان اعلام نشده است. البته جدیدترین شایعات به انتشار بازی در پاییز امسال اشاره دارند. براساس صحبت‌های تیم سازنده، بازی Cyberpunk 2077 در مراسم E3 امسال حضور داشته و بزرگ‌ترین نمایش تاریخ استودیو خواهد بود.

منبع: با ما بخون ، گیمفا