جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی اولویت دولت در سال رونق تولید است

دسته بندی: خبری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گفت: جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و تلاش برای احیای واحدهایی که به دلایل مختلف با ظرفیت کمتر فعالیت می‌کنند، اولویت دولت در سال رونق تولید است.

به گزارش ایسنا، بابک دین پرست در جریان بازدید از دو واحد تولیدی و صنعتی در ساوه اظهار کرد: حفظ اشتغال و تلاش برای حفظ توان تولیدی صنایع و اتخاذ راهکارهای مناسب برای توسعه صنایع و ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های دولت در سال رونق تولید است.

وی افزود: بر این اساس دولت تمام برنامه ریزی ها و سیاستگذاری‌های خود را برای رونق تولید به کار بسته و استانداران نیز مکلف به اجرای برنامه‌های دولت در این حوزه هستند.

معاون وزیر کشور در ادامه افزود: در جلسات دولت تمامی وزارتخانه‌های متبوع مکلف به استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای حل مشکلات به منظور تقویت رونق تولید شدند.

وی گفت: در استان مرکزی نیز با تلاش مجموعه استان و در رأس استاندار مرکزی، مشکلات بسیاری از واحدهای تولیدی برطرف شده و واحدهای نیمه تعطیل و غیرفعال احیا شدند. ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اختیارات کامل برای حل مشکلات صنایع جلسات مستمری برگزار می‌کند که نتایج خوبی دربرداشته است.

دین پرست افزود: مشکلاتی در حوزه امور مالیاتی، تأمین اجتماعی، کمبود نقدینگی و بدهی‌هایی به ادارات آب، برق و گاز در این جلسات، مطرح و راهکارهای لازم برای برون رفت از آن اتخاذ شده است و در امور صنایع تسهیل صورت گرفته است.

معاون وزیر کشور در سفر نیم روزه به ساوه ضمن بازدید از شرکت مقره سازی و نیز کارخانجات نورد و لوله صفا در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی که در شهرستان ساوه به ریاست استاندار به منظور بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تشکیل شد، شرکت کرد.

منبع: با ما بخون ، خبرگزاری ایسنا