دعای آیت الله بهجت برای زندگی شیرین و مرگ راحت

دسته بندی: مذهبی

دعای آیت الله بهجت برای رفع حاجت در زمینه های مختلف جزو دعاهای قوی است. در بین دعاهای ایشان یک دعا برای زندگی شیرین و مرگ راحت در محضر رهبر تلاوت شد و از سوی آیت الله بهجت تلاوت آن به رهبر توصیه شد.

آیت الله بهجت و دعای راحتی مرگ از ایشان

دعای آیت الله بهجت برای داشتن یک زندگی شیرین و داشتن مرگی راحت در یک جمله خلاصه می شود که ایشان سالهای پیش در محضر آیت الله خامنه ای تلاوت کرد و خواند آن را بسیار توصیه کردند.دعای آیت الله بهجت

دعای آیت الله بهجت

فقیه عالیقدر و عارف روشن ضمیر حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمدتقی بهجت قدس الله نفسه الزکیه، توصیه ای از ایشان به حضرت آیت الله خامنه ای برای خواندن یکی از ادعیه منتشر شد.

رهبر انقلاب در دیدار با اساتید، فضلا و طلاب نخبه ی حوزه علمیه قم در تاریخ ۱۳۸۹/۸/۲ در ذیل شرح حدیثی، توصیه ی مرحوم آیت الله بهجت را برای خواندن دعای «یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک» بیان کردند و فرمودند:

«مرحوم آقای بهجت (رضوان الله تعالی علیه) میفرمودند این دعا را زیاد بخوانید:«یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک». ممکن بود یک اشکال مقدّری وجود داشته باشد، ایشان به آن هم جواب می داد. ممکن بود کسی بگوید وقتی میگوئیم «ثبت قلبی علی دینک»، ما که دینمان درست است، منطقی است، مستحکم است، این برای آن طبقات پایین است. ایشان میفرمود در هر طبقه ای که دل انسان و ایمان انسان و دینداری انسان هست، تنزل از آن طبقه، برگشت است.

«ثبت قلبی علی دینک» یعنی دین را در همان طبقه ی عالی نگه دار و تثبیت کن. اگر این شد، آن وقت زندگی میشود شیرین، مرگ هم مرگ راحت. یکی از مشکلات اساسی ماها، مشکل مردن است.

امام سجاد (علیه السلام) به خداوند متعال عرض میکند:«امتنا مهتدین غیر ضالین، طائعین غیر مستکرهین غیر عاصین». خب، انسان در همه ی طول عمر در طریق هدایت بوده، اما باز امام دعا می کند که:«امتنا مهتدین غیر ضالین، طائعین غیر مستکرهین غیر عاصین»؛ معلوم میشود خطرناک است.

منبع: با ما بخون ، افکار نیوز، نمناک