راهکار درمان خانگی با عسل و دارچین

دسته بندی: سبک زندگی راهکار درمان خانگی با عسل و دارچین

دارچین و عسل را باهم ترکیب کنید تا ببینید چه ترکیب معجزه آسایی برای درمان خانگی می‌شود! در واقع یکی از بهترین درمان‌های خانگی از ترکیب دارچین و عسل ایجاد می‌شود و می‌تواند برای درمان بعضی از مشکلات رایج به کار رود. این معجون به سادگی قابل تهیه است. پس درمورد درمان خانگی به کمک دارچین وعسل بیشتر بدانید و اگر به چنین مشکلاتی برخوردید، پیش از مراجعه به پزشک خودتان برای درمان اقدام کنید و اگر نتیجه نگرفتید، به پزشک مراجعه کنید. اگر باردار هستید از پزشکتان بپرسید خوردن دارچین در بارداری مفید است یا مضر؟

درمان خانگی سرفه و سرماخوردگی با دارچین و عسل

اگر می‌خواهید در مراحل ابتدایی سرماخوردگی از سرفه‌های بی پایان خلاص شوید یک شربت خانگی خوب و مفید را به کمک دارچین و عسل برای خودتان آماده کنید. برای تهیه این شربت خانگی به یک پیمانه عسل، یک قاشق چای خوری پودر دارچین و مقداری آب لیموی تازه به همراه نصف پیمانه آب جوش نیاز دارید. همه این مواد را باهم مخلوط کرده و شب‌ها قبل از خواب میل کنید تا خواب راحت‌تری داشته باشید و به دلیل سرفه‌های پیاپی، مدام از خواب بیدار نشوید.

دمنوش دارچین و عسل

درمان خانگی آکنه با عسل و دارچین

اگر پوست شما مستعد آکنه و جوش‌های ریز و درشت است و هر چند وقت یک‌بار این مهمانان ناخوانده را روی پوستتان می‌بینید و از طرفی از درمان‌های رایج جواب نگرفته‌اید، این بار دارچین و عسل را امتحان کنید. راز درمان پوست شما در بین قفسه‌های آشپزخانه قرار دارد. در واقع دارچین خواصی مشابه آنتی بیوتیک دارد و می تواند باکتری‌ها یا چربی اضافی پوست را نشانه گرفته و آنها را نابود کند. برای استفاده از این خاصیت دارچین کافی است عسل و دارچین را در حدی باهم ترکیب کنید که خمیری ایجاد شود. این خمیر را بر روی جوش‌ها قرار دهید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه روی پوست صورت شما بماند. سپس صورت را با آب سرد یا ولرم بشویید.

درمان خانگی سوهاضمه با دارچین و عسل

یکی از مشکلاتی که بعضی از افراد با آن روبرو می‌شوند اسیدی شدن معده یا به زبان ساده‌تر ترش کردن معده است که ناراحتی و سوهاضمه را به همراه دارد. خوشبختانه برای رفع این مشکل یک درمان خانگی ساده وجود دارد. در اینجا هم دارچین و عسل کمک کننده هستند. برای رفع اسیدی شدن معده یک قاشق غذاخوری عسل را با مقداری پودر دارچین مخلوط کرده و قبل از وعده غذا میل کنید. به این ترتیب عملکرد معده بهبود می‌آید و سوهاضمه برطرف می‌شود. به کمک این درمان خانگی معده شما آرام‌تر می‌شود و اسیدیته آن در سطح متعادلی قرار می‌گیرد. به علاوه از خوردن عسل در بارداری غافل نشوید.

عسل و دارچین

درمان خانگی برای نیش حشرات با دارچین و عسل

یکی از مشکلاتی که ممکن است در سفر به شهرهای مختلف با آن روبرو شوید، گزش حشرات است. شاید دسترسی به پزشک در بعضی از مناطق طبیعی و سفرهای طبیعت گردی به سادگی مقدور نباشد؛ از این رو توصیه می‌شود که در این قبیل سفرها مقداری عسل و دارچین همراه تان داشته باشید و هروقت با گزش حشرات روی پوستتان مواجه شدید، از آن استفاده کنید. در این شرایط یک قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذاخوری آب ولرم مخلوط کرده و یک قاشق چای خوری دارچین هم به آن اضافه کنید تا خمیر درمانی شما آماده شود. سپس جای گزش حشرات را با این خمیر ماساژ دهید. به این ترتیب درد و خارش شما به سرعت فروکش کرده و التهاب پوست تان از بین می‌رود.

درمان خانگی بوی بد دهان با دارچین و عسل

برای رفع بوی بد دهان یک درمان خانگی کارآمد و مؤثر وجود دارد. در اینجا هم دارچین نقش مهمی دارد. در واقع دارچین باکتری‌هایی که مسؤول ایجاد بوی بد دهان هستند را از بین می‌برد. البته خاصیت ضد باکتریایی عسل هم به آن کمک می‌کند. برای تهیه این معجون شفابخش مقداری عسل را با پودر دارچین و آب گرم مخلوط کرده و آن را قرقره کنید. بهتر است این کار را صبح‌ها انجام دهید تا در طول روز دهانی خوشبو داشته باشید.

منبع: با ما بخون ،نی نی سایت