طرز تهیه اسموتی های خوش طعم ویژه تابستان

دسته بندی: آشپزی

در فصل تابستان و گرمای هوا بستنی ها و نوشیدنی ها بسیار لذت بخش هستند. با گرم تر شدن هوا، شاهد ورود میوه های تازه و رنگارنگ خواهیم بود. اسموتی و نوشیدنی ها یکی از راه های مورد علاقه بسیاری از ما، برای استفاده از این میوه ها است. در ادامه دستور تهیه ۵ نوشیدنی تابستانی را ارائه می دهیم .

طرز تهیه اسموتی اسفناج و هلو

شاید سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که ترکیب میوه و سبزیجات، نوشیدنی خوش طعمی خواهد شد؟ البته. این نوشیدنی با طعم متفاوتی که دارد  حتی طعم سبزیجات را هم در این ترکیب شیرین و تند نخواهید چشید. برای تهیه این اسموتی، ۲ عدد اسفناج کوچک را با یک قاشق زنجبیل پوست کنده شده تازه، ۲ فنجان هلو یخ زده، ۲ قاشق عسل و ۱ و ۴/۱ فنجان آب مخلوط کنید.

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی و موز با ماست

معمولا اسموتی ها نمی توانند جایگزینی برای وعده غذایی محسوب شوند، ولی این اسموتی قابلیت جایگزینی برای یک وعده غذیی را دارد. برای تهیه این اسموتی، ۱/۴ فنجان توت فرنگی، ۱ قطعه موز، ۱/۴ فنجان بادام خام، ۱/۲ فنجان جو دو سر و یک فنجان ماست وانیلی کم چرب را مخلوط کنید. برای غنی تر کردن این وعده، می توانید از ۱/۴ مغز های مختلف ( مثل گردو و بادام ) استفاده کنید.

طرز تهیه اسموتی انبه و لیمو ترش با ماست

طعم ماست و مزه ترش لیمو، این اسموتی انبه را واقعا دلپذیر می کند. برای تهیه آن، ۱/۴ قاشق دارچین، ۱ و ۱/۲ فنجان ماست کم چرب بدون طعم، ۲ و ۱/۲ فنجان تکه های انبه، ۱ قاشق غذا خوری عسل و نیمی از آب یک لیمو ترش لازم است.

طرز تهیه اسموتی مرکبات و توت

طعم آناناس و مرکبات می تواند به اسموتی توت، طعمی فوق العاده و استوایی بخشد. برای تهیه این اسموتی می توانید ۲ قاشق غذا خوری شکر، ۱ فنجان تکه های آناناس، ۱و ۱/۲ فنجان بلوبری یخ زده، ۱/۲ لیوان آب پرتقال و ۱/۲ فنجان آب، را با یکدیگر مخلوط کنید.

طرز تهیه اسموتی انبه و توت فرنگی

این اسموتی را می توانید با هر طعمی که خودتان دوست دارید، درست کنید. برای تهیه این اسموتی با طعمی که ما در نظر گرفتیم، باید ۱ و ۱/۴ فنجان آب میوه سیب، ۱ فنجان ماست کم چرب بدون طعم، ۱ فنجان توت فرنگی تازه و یخ زده و ۲ فنجان قطعه های تازه و یخ زده انبه، را با یکدیگر مخلوط کنید.

نکته مهم در تهیه یک اسموتی خوب، نسبت میوه های استفاده شده در تهیه اسموتی است.

منبع: با ما بخون ، مجله تکناز