طرز تهیه اسپرینگ رول Spring Roll

دسته بندی: آشپزی

مواد لازم

خمیر اسپرینگ رول حدود ۴۰ ورقه

گوشت چرخ کرده نیم کیلو

پیاز ۳ عدد

هویج درشت ۲ عدد

قارچ ورقه شده ۲۰۰ گرم

پنیر پیتزا ۲۰۰ گرم

رب گوجه ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری

فلفل دلمه ای ۱ عدد

کوکتل پنیری ۵ عدد

نمک و فلفل و ادویه و روغن به میزان لازم

طرز تهیه اسپرینگ رول Spring Roll:
پیاز رو تفت بدید، وقتی کمی رنگش برگشت، گوشت رو اضافه کنید و خوب تفت بدید. فلفل دلمه رو خرد کنید، هویج رو هم رنده کنید و به مواد بالا اضافه کنید و خوب تفت بدید. کوکتل پنیری رو هم رنده کنید و به مواد اضافه کنید.وقتی گوشت خوب سرخ شد، رب رو اضافه کنید و تفت بدید تا بوی خامی رب گرفته بشه. نمک و فلفل و ادویه بزنید و پنیر پیتزا رو هم اضافه کنید و در حد مخلوط شدن، هم بزنید و شعله رو خاموش کنید.
حالا خمیرها رو یکی یکی بردارید و اندازه ۱ تا ۲ قاشق از موادی که سرد شده توش بریزید، اول کناره ها رو تا کنید تا مواد بیرون نریزه، بعد خمیر رو رول کنید و در روغن داغ فراوون سرخ کنید و بذارید روی دستمال آشپزخانه تا روغن اضافه اون گرفته بشه.

نکات

  • رول اسپرینگ یه غذای در اصل آسیاییه با تنوع بسیار زیاد! با شکل خوشگل و شیکی که داره هر کس می تونه بنا به سلیقه خودش توشو پر کنه.
  • مدل های مختلف و متنوعی از اسپرینگ رول درست میشه. مثلاً سبزیجات، مرغ، گوشت، ماهی … خود چینی ها جوانه گندم می ریزن توش و یا حتی رشته های نودلز!!
  • میتونید برای اینکه خمیرتون باز نشه، یه ترکیبی از آب و آرد درست کنید و یه کوچولو به قسمت باز خمیر بزنید و بعد سرخ کنید یا اینکه خمیر رو اول از قسمتی که بازه توی روغن بذارید تا اول اون طرفش سرخ بشه.
  • میتونید توی مواد مثلا نخود فرنگی هم اضافه کنید.
  • من کوکتل رو به خاطر اینکه بوش توی مواد پخش بشه، ریختم، شما میتونید اضافه نکنید.
  • خمیر اسپرینگ رول یا همون خمیر سمبوسه رو میتونید به صورت آماده از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

منبع: با ما بخون ، سر آشپز