عبور Avengers: Endgame از مرز آواتار

دسته بندی: فیلم و سینما عبور Avengers: Endgame از مرز آواتار

پادشاهی طولانی مدت پاندورا سرانجام به پایان رسید. فیلم Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) دیزنی و استودیو مارول، فیلم آواتار سال ۲۰۰۹ ساخته جیمز کامرون (James Cameron)، پر فروش ترین فیلم تاریخ باکس‌آفیس را پشت سر گذاشت.

کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر مارول، و تیم‌اش این خبر را دیروز عصر در کامیک‌کان علام کردند. آلن هورن (Alan Horn) مدیر و رئیس استودیو دیزنی در بیانیه‌ای اعلام داشته است:

تبریک فراوان به استودیو مارول و استودیو والت دیزنی، و تشکر می‌کنم از تمامی طرفدارا‌ن‌مان در سراسر دنیا که انتقام‌جویان: پایان بازی را به این اوج تاریخی رساندند.

روز جمعه این فیلم ۲ میلیارد و ۷۸۹ میلیون و دو هزار دلار فروش داشت و تنها ۵۰۰ هزار دلار با آواتار ۲ میلیارد و ۷۸۹ میلیون و ۷ هزار دلاری فاصله داشته است. این فاصله روز شنبه پر شد و حالا اونجرز به ۲ میلیارد و ۸ میلیون دلار فروش جهانی دست یافته است.

پایان آخر‌هفته گذشته اونجرز با آواتار ۷ میلیون دلار فاصله فروش داشت. در روزهای اخیر دیزنی شاهد فروش جهانی فیلم بود.

با شرایط جدید استودیو و خرید فاکس توسط دیزنی، آواتار حالا بخشی از امپراتوری دیزنی است.

البته حتی با گذشت یک دهه، تاثیر آواتار جیمز کامرون به همان منوال قوی گذشته، باقی می‌ماند و دستاوردهای عالی این دو فیلم اثباتی بر قدرت فیلم‌های در همراه کردن مردم‌ برای کسب تجارب مشترک است. فیلم‌سازان با استعداد این دنیاها بیشتر از این در چنته دارند و بی‌صبرانه منتظر فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول و پاندورا هستیم.

اونجرز از زمان اکرانش در ماه آوریل، رکوردهای جالب زیادی زده است. این فیلم بزرگترین افتتاحیه جهانی تاریخ‌ را با ۱.۲۲ میلیارد دلار از آن خود کرد: ۳۵۷.۱ میلیون دلار فروش داخلی و ۸۶۶.۵ میلیون دلار فروش جهانی. این فیلم چهارمین بلاک‌باستر مجموعه فیلم‌های اونجرز و بیست و دومین فیلم دنیای سینمایی مارول است.

اونجرز مجددا ماه پیش در سینماها اکران شد در حالی که ۶ دقیقه به فیلم اضافه شده بود.

فروش داخلی فیلم در حال حاضر ۸۵۳.۴‌ میلیون دلار و فروش بین‌المللی‌اش ۱۹۳۵.۸ میلیارد دلار است.

منبع: هالیوود ریپورتر، سینما فارس ، بازنشر توسط سایت با ما بخون