معرفی بهترین گوشی های هوشمند سال ۲۰۱۹ برای عکاسی و فیلمبرداری

دسته بندی: دنیای فناوری

طی سال های اخیر، گوشی سازها به شدت در حال کار روی دوربین گوشی های پرچمدار خود هستند. در نتیجه، گوشی هایی قدرتمند ظهور کرده اند که شما می توانید بدون نیازی به ویرایش عکس ها و ویدئوهای حرفه ای را ثبت کنید. گزینه های زیادی در بازار وجود دارد که می تواند انتخاب شما را سخت کند، با این حال در ادامه قصد داریم بهترین گوشی های هوشمند از نظر کیفیت عکس و نو آوری در اولین فصل از سال ۲۰۱۹ را معرفی کنیم که می تواند شما را در انتخاب یاری دهد. نکته ای که در این میان باید به آن توجه کنید مشخصاتی است که برای هر کدام از دوربین ها اعلام می شود. دیگر همچون گذشته عدد مگاپیکسل اهمیت چندانی ندارد و این جزئیات دوربین یک تلفن هوشمند است که روی کیفیت عکس یا ویدئوهای ثبت شده تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 هوآوی پی ۳۰

به اعتقاد بسیاری از کارشناس ها بهترین دوربین گوشی ها در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ متعلق به گوشی هواوی پی ۳۰ پرو است. هوآوی عکاسی موبایلی را با اضافه کردن یک دوربین ۴۰ مگاپیکسلی به قاب پشتی پرچمدار جدید خودش تغییر داد. در این سنسور اصلی، رنگ سبز در RGB به زرد تغییر کرده تا عملکرد بهتری در شرایط نوری ضعیف تر به دست آید. خوشبختانه نتیجه به دست آمده نیز شگفت انگیز بوده است. با نور کم این گوشی می تواند حتی بهتر از گوشی گوگل پیکسل ۳ و قابلیت پیشرفته معروف نایت سایت عمل کند. سنسور ثانویه آن نیز یک سنسور ۲۰مگاپیکسلی بالنز فوق عریض است، در حالی که سومین سنسور یک لنز پریسکوپی با قدرت ارائه زوم اپتیکال پنج برابری و زوم دیجیتالی ۵۰ برابری است. در انتهاء یک دوربین TOF سه بعدی برای ثبت اطلاعات عمق دریک تصویر روی قاب پشتی قرار گرفته است.

سامسونگ گلکسی اس ۱۰ پلاس

اگر بپرسید بهترین دوربین گوشی ها به جز هواوی پی ۳۰ پرو، متعلق به کدام گوشی است به شما گلکسی اس ۱۰ پلاس سامسونگ را معرفی می کنیم. به منظور ثبت بیشترین نور ممکن در شرایط تاریک، دستور اصلی در ماژول دوربین سه گانه این گوشی قابلیت دیافراگم متغیر را از نسل پیشین خودش، گلکسی اس ۹ پلاس به ارث برده است. علاوه بر این، گوشی جدید سامسونگ با یک لنز تله فوتو که زوم اپتیکال دو برابری را ارائه می کند و یک سنسور فوق عریض ۱۶ مگاپیکسلی همراه است. این گوشی علاوه بر داشتن یکی از بهترین دوربین های پشتی، بهترین دوربین سلفی را نیز نسبت به رقبا ارائه می کند. دوربین سلفی دوگانه ای با سنسور اصلی ۱۰ مگاپیکسلی در جلوی این گوشی حضور دارد که قادر به ضبط ویدئوهای اولترا اچ دی است.

نوکیا ۹ پیور ویو

نوکیا ۹ پیور ویو یک گوشی با تمرکز بر ویژگی عکاسی است. این دیوایس، نخستین گوشی در دنیا است که از دوربین پنجگانه پشتی بهره می برد و می تواند به لطف تراشه استپدراگون ۸۴۵ خود، عکس های ۶۰ مگاپیکسلی تولید کند. پیکربندی دوربین این گوشی شامل دو سنسور رنگ و سه سنسور سیاه و سفید است که یک سنسور TOF نیز آنها را همراهی می کند. به گفته اچ ام دی گلوبال، این گوشی هوشمند می تواند تا ۱۰ برابر نور بیشتری را نسبت به یک گوشی تک لنزی جذب کند. در اینجا یک کمک پردازشگر تصویر نیز وجود دارد که می تواند به نوردهی و تراز سفیدی هر سنسور نظارت کند.

شیائومی می۹

دوربین ها طی هفته های اخیر یکی از ضعیف ترین بخش های گوشی های شیائومی بوده اند. اما اکنون همه چیز تغییر کرده است. این شرکت چینی همزمان با عرضه گوشی شیائومی می میکس ۲ اس خود تلاش زیادی را برای ارائه دوربین های با کیفیت در گوشی های پرچمدار خود انجام داده است. حالا ما شیائومی می ۹ را در لیست بهترین دوربین گوشی ها در سال ۲۰۱۹ قرار می دهیم

این گوشی با وجود قیمت گذاری مقرون به صرفه خود، می تواند یکی از بهترین گوشی ها از نظر دوربین باشد. تنها عیب آن فقدان لرزشگیر است که به خصوص در شرایط نوری ضعیف عملکرد آن کاملا به چشم می آید. جدا از این، یک سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی، یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی فوق عریض و یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی تله فوتو با زوم اپتیکال دو برابری در پشت قاب گوشی حضور دارد.

گوگل پیکسل ۳

گوگل پیکسل ۳نتها گوشی در این فهرست است که به یک دوربین تک لتزی در پشت مجهز است. لوگوی گوگل در قاب پشتی گوشی بدان معناست که شما برای گرفتن عکس های با کیفیت نیازی به تعداد دوربین های زیاد در گوشی خود نخواهید داشت. برای غول فناوری جهان، نرم افزار و الگوریتم دوبخش مهم در عکاسی هستند که حتی از دستورها نیز اهمیت بیشتری دارند. سنسور ۱۲.۲ مگاپیکسلی در قاب پشتی گوشی می تواند عکس های بسیار شفافی را بگیرد، در حالی که به لطف قابلیت Night Sightمی توانید عکس های بسیار روشنی را در شرایط نوری کم بگیرید.

اپل، آیفون ایکس اس مکس

جدا از کاهش در فروش امسال آیفون ایکس اس مکس، این گوشی همچنان صاحب یکی از بهترین دوربین ها در بین گوشی های موجود در بازار است. اپل به جای استفاده از چند دوربین در پشت گوشی خود، از سنسور دوربین دوگانه ای متشکل از یک سنسور اصلی ۱۲ مگاپیکسلی و سنسور ثانویه ۱۲ مگاپیکسلی تله فوتو با قابلیت زوم اپتیکال دوبرابری استفاده کرده است. درحالیکه عکاسی در شرایط نوری که می توانست بهتر باشد، اما به لطف یک لرزشگیر قدرتمند، شما می توانید عکس هایی ثابت و باکیفیت را حتی در حرکت ثبت کنید.

هوآوی میت ۲۰ پرو

شاید گوشی هواوی میت ۲۰ پرو را باید صاحب بهترین دوربین نسبت به کیفیت و قیمتی که در مقایسه با پی ۳۰ پرو ارائه می کند، معرفی کنیم. برخلاف پی ۳۰ پرو، این گوشی از دوربین سه گانه بهره مند است. بسیاری از گوشی های مدرن سال ۲۰۱۹ هنوز هم نمی توانند از نظر ثبت عکس های شگفت انگیز و باکیفیت با میت ۲۰ پرو رقابت کنند. پیکربندی دوربین سه گانه پشتی این گوشی مشابه مدل اصلی هواوی پی ۳۰ است، تنها تفاوت سنسور فوق عریض آن است۔

منبع: با ما بخون ، فردانیوز ، هفت صبح