پنج روش طبیعی برای از بین بردن ملخ و دفع آفات ملخ

دسته بندی: باغداری و کشاورزی

در ادامه پنج روش طبیعی را برای از بین بردن ملخ و آفات ملخ که سبزیجات باغچه شما را میخورند، پیشنهاد کرده ایم.

چگونه از شر ملخ ها خلاص شویم

  1. اسپری سیر

بوی سیر میتواند ملخ ها و دیگر آفات شایع باغچه را دور نگه دارد. برای ساخت اسپری سیر، دو خوشه سیر را با ۱۰ پیمانه آب مخلوط کنید و سپس مخلوط حاصل را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. سپس، مایع را رها کنید تا یک شب بماند.

برای استفاده از اسپری سیر، یک بطری را با یک بخش محلول سیر و سه بخش آب پر کنید. سپس مایع را روی برگ های گیاهان آفت زده اسپری کنید. حتما زیر برگ ها را نیز اسپری کنید.

  1. روی برگ ها آرد بپاشید

آرد میتواند با چسبناک کردن دهان ملخ ها باعث شود این حشرات از گرسنگی بمیرند. کمی آرد کامل معمولی تهیه کنید (از انواع دیگر آرد استفاده نکنید چرا که ممکن است حاوی موادی مانند نمک باشند) و یک لایه نازک از آن را روی برگ های گیاهان آفت زده بپاشید.

  1. از شکارچیان طبیعی استفاده کنید

یک راه حل بلند مدت، جذب شکارچیان ملخ به باغچه است. برای مثال، بسیاری از گونه های پرنده مانند پرستوها به خوردن ملخ ها علاقه دارند. برای جذب این پرندگان میتوانید یک ظرف آب یا غذا در حیاطتان قرار دهید. میتوانید از حشرات مفید مانند آخوندک نیز استفاده کنید.

  1. یک تله از چمن های بلند بسازید

ملخ ها به چمن های بلند علاقه دارند. میتوانید با رشد یک قطعه چمن کوتاه نشده در یک گوشه جداگانه از باغچه، آن ها را در یک ناحیه نگه دارید. این کار میتواند شکار و از بین بردن ملخ ها را نیز آسان کند.

  1. از مرغ و خروس یا مرغ شاخدار نگهدرای کنید

واضح است که همه افراد امکان این کار را ندارند اما مرغ و خروس و مرغ شاخدار در خوردن ملخ ها و دیگر انواع آفات بسیار ماهر اند. در صورتی که به نگهداری از این پرندگان علاقه دارید میتوانید از اطلاعات وسیعی که در اینترنت وجود دارد استفاده کنید.

این پرنده ها میتوانند به کنترل دیگر آفات مانند مورچه و سوسک نیز کمک کنند. حشرات، تا زمانی که در معرض آفت کش های سمی قرار نگرفته باشند منبع غذایی خوبی برای این پرندگان خانگی هستند، چرا که منبع مهم پروتئین محسوب میشوند.

منبع: با ما بخون ، فردانیوز