کپکام احتمال ساخت دنباله‌ی بازی DmC را در نظر گرفته است

دسته بندی: بازی و سرگرمی

در هفته‌‌ای که گذشت، شاهد انتشار خبر فروش بسیار خوب بازی Devil May Cry 5 از سوی کپکام (Capcom) بودیم. البته همان‌طور که می‌دانید، ظاهراً این شرکت قصد ندارد تا بسته‌ی الحاقی جدیدی را برای این عنوان عرضه کند. علاوه بر این، ما می‌دانیم که کارگردان این بازی هم‌اکنون در حال کار برروی یک پروژه‌ی جدیدی است. اما حالا خبر جدیدی منتشر شده که طرفداران را غافلگیر کرده است.

آقای مت والکر (Mat Walker)، تهیه کننده‌ی Devil May Cry 5، در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت FEED4GAMERS توضیحات جدیدی را در مورد وضعیت فعلی این بازی ارائه داد. وی برای باری دیگر با صحبت در مورد جدا شدن آقای هیدیاکی ایتسونو (Hideaki Itsuno) از روند توسعه‌ی Devil May Cry 5 و کار برروی یک پروژه دیگر، احتمال عرضه‌ی بسته‌ی الحاقی را زیر سوال برد. البته نکته‌ی جالب این است که آقای والکر به طور مختصر به نسخه‌ی ریبوت DmC نیز پرداخت و اعلام کرد که اگر بتوانند با استودیوی نینجا تئوری (Ninja Theory) همکاری کنند، احتمال ساخت دنباله‌ی این عنوان وجود دارد.

همان‌طور که ذکر کردید، ما قطعاً می‌خواستیم این کار را انجام دهیم و فکر می‌کردیم که می‌توانیم با همکاری نینجا تئوری یک دنباله برای DmC بسازیم، اما متاسفانه موفق نشدیم. ما هنوز هم دوست داریم یک دنباله را ببینیم، اما فکر می‌کنیم که این بازی باید حتماً توسط نینجا تئوری ساخته شود. بخش زیادی از استایل فوق العاده‌ی آن عنوان تنها به لطف استعداد آن‌ها در ساخت چیز‌های جذاب ممکن شده بود. بدون نینجا تئوری، DmC معنایی ندارید.

اگر با ساخته‌ی نینجا تئوری آشنایی ندارید، باید بگوییم که پس از انتشار Devil May Cry 4، شرکت کپکام تصمیم گرفت تا در سال ۲۰۱۳، این مجموعه را با هدف نزدیک شدن به استایل غربی ریبوت کند. در نهایت این بازی DmC: Devil May Cry نام گرفت و توسط استودیوی انگلیسی نینجا تئوری ساخته شد. البته اقدام کپکام انتقادات زیادی را در پی داشت. بسیاری از طرفداران بابت تغییرات اعمال شده در طراحی شخصیت‌ها، استایل و لحن بازی ناراضی بودند. حتی چندین بار نیز کارگردان این عنوان به صورت لفظی با طرفداران سری درگیر شده بود. اما علی رغم تمام بحث‌های بوجود آمده، DmC منتشر شد و به فروش خوبی دست پیدا کرد، اما با این حال نتوانست بازی‌بازان جدیدی را به این سری جذب کند.

حال با توجه به این‌‌که نینجا تئوری هم‌اکنون یکی از اعضای استودیوهای بازی اکس‌باکس محسوب می‌شود، بعید است که شاهد دنباله‌ی DmC باشیم. البته باید در نظر داشته باشیم که اتفاقات عجیب‌تر از این هم در گذشته رخ داده است.

بازی DmC: Devil May Cry 5 هم‌اکنون برروی کنسول‌های اکس‌باکس وان، اکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

منبع: با ما بخون ، گیمفا