۲ مدال طلا و ۲ برنز برای ایران در پنج وزن نخست کشتی فرنگی جوانان جهان

دسته بندی: خبری ۲ مدال طلا و ۲ برنز برای ایران در پنج وزن نخست کشتی فرنگی جوانان جهان

در پایان رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان تیم ایران به دو مدال طلا و دو برنز رسید.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در شهر تالین استونی به پایان رسید که تیم ایران به دو مدال طلا و دو برنز دست یافت.

بر همین اساس و در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با دونگی هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل انور اله یاروف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار فینال، دادمرز به گروه بازنده‌ها رفت وی در این گروه با نتیجه ۳ بر صفر از سد احمد باقدودا از مصر گذشت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این رقابت با نتیجه ۲  بر صفر تیگران میناسیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۳ کیلوگرم شاهین بداغی در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر از سد سانگ جون پارک از کره جنوبی گذشت. وی در دور دوم مقابل هراچیا پوقوسیان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله عبدالمالک مرابت از الجزایر را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لری ابولادزه از گرجستان با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. بداغی با شکست ۳ بر۲ مقابل پتروف سولیف از  بلغارستان برنزی شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رانت کالجولا از استونی با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله ساجان از هند را با نتیجه ۷ بر ۳ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناقوسی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ از سد عبدالرحمن کالکان از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد.  وی در دیدار فینال دامیر رحیم اف از روسیه را ۲ بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب گئورگی کاتساناشویلی از گرجستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها رفت. فروزنده در این گروه با نتیجه ۵ بر ۲ رویوتا ناسوکاوا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر کریستین زمپ از سوئیس را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. فروزنده در این دیدار به مصاف ایهار یاراشوویچ از بلاروس رفت و با شکست ۴  بر ۴  به عنوان پنجم رسید.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر میکیتا کاوالاسکی از بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل روبینزون ایسادزه از گرجستان با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک از سد موحامت باکایر از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی مقابل کولتون شولتز از آمریکا با نتیجه ۲  بر یک پیروز شد و دومین مدال طلای ایران را به نام خود ثبت کرد.

در پایان روز نخست تیم روسیه با ۹۷ امتیاز در صدر قرار دارد، تیم ایران با ۹۰ امتیاز در جایگاه دوم است و تیم‌های گرجستان، ترکیه و آمریکا به ترتیب با ۵۶، ۴۲ و ۴۱ امتیاز در مکان‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان ، بازنشر توسط سایت با ما بخون