۵۴۶ دانشجوی خارجی در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می‌کنند

دسته بندی: خبری ۵۴۶ دانشجوی خارجی در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می‌کنند

کرج – ایرنا – مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی از تحصیل ۵۴۶ دانشجوی خارجی مقیم ایران در این دانشگاه خبر داد و گفت: بیشتر این دانشجویان اتباع افغانستان و عراق هستند.

محمدرضا دلاور عصر سه شنبه در آیین اهدای مجوز بین المللی مرکز علمی کاربردی قند کرج افزود: بین المللی سازی دانشگاه ها از مهمترین برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی است و بر این اساس سال گذشته ۱۶ مرکز در کلانشهرهای کشور برای کسب مجوز ببه وزارت علوم تحقیقات و فناوری معرفی شدند.

وی ادامه داد: در این بین مرکز علمی و کاربردی قند کرج و یک مرکز در تهران موفق به کسب مجوز بین المللی شدند و از این پس می توانند دانشجوی خارجی غیرمقیم جذب کنند.

دلاور، ارتقای استانداردهای آموزشی و صلاحیت حرفه‌ای، افزایش ضریب امنیت ملی، آشنایی دانشجویان خارجی با اصول و ارزش های ملی و مذهبی ایران، مبارزه با ایران هراسی و اسلام هراسی و ایجاد بستر مناسب برای تعاملات علمی، فرهنگی و هنری را از جمله اهداف بین المللی سازی دانشگاه های علمی و کاربردی عنوان کرد.

مشاور رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی اظهار داشت:  ۳۰۹ هزار دانشجو، ۴۷ هزار مدرس، ۶۰۰ مرکز آموزشی، ۱۲ موسسه مشترک، ۱۲ خوشه فناوری و ۱۲۳ مرکز نوآوری در مجموعه داشنگاه علمی و کاربردی کشور فعالیت می کنند.

دلاور با بیان اینکه آموزش کلید اصلی توسعه پایدار است افزود: ۷۰ هزار دانشجوی خارجی در ایران تحصیل می کنند که از تعداد ۳۰ هزار دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و بقیه در جامعه المصطفی العالمیه به تحصیل می‌پردازند.

همچنین رئیس دانشگاه جامعه علمی و کاربردی استان البرز گفت: مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج با دریافته مجوز دانشجویی ایرانی غیر مقیم به باشگاه موسسه های آموزش عالی بین المللی وارد شد.

شاهین آراسته افزود: بین المللی شدن دانشگاه فرصت‌هایی از جمله تبادل استاد و دانشجو و برگزاری استارت آپ‌ها و نمایشگاه‌های مشترک ایجاد می کند.

وی خاطر نشان کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج جزو ۱۰ مرکز برتر کشور انتخاب و معرفی شده است.

رئیس مرکز علمی کاربرد قند کرج هم با تبیین برخی دستاوردها و برنامه های این مرکز آموزشی گفت: فعالیت مرکز علمی کاربردی قند کرج بهمن ۱۳۹۰ با ۸۰ دانشجو در سه رشته حسابداری، قند و شیمی آغاز شد.

حسن کریمی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۴ مجوز مرکز رشد توسط مرکز علمی کاربردی قند کرج کسب شد، افزود: اکنون افزون بر ۲۰ هزار دانشجو در ۲۳ رشته تحصیلی در این مرکز آموزشی تحصیل می کنند.

وی خاطر نشان کرد: قرار است آذر ماه امسال نخستین استارت آپ بین المللی حوزه صنایع غذایی و فناوری اطلاعات توسط مرکز علمی کاربردی قند کرج برگزار کند.

در این آیین مجوز بین اللملی مرکز علمی کاربردی قند البرز توسط مشاور رئیس و مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی به رئیس مرکز علمی کاربردی قند استان البرز  اعطا شد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز ۲۳ مرکز آموزشی فعال دارد.

منبع: با ما بخون ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران