Greedfall به دنبال پر کردن جای خالی ساخته‌های بایوور است

دسته بندی: بازی و سرگرمی Greedfall به دنبال پر کردن جای خالی ساخته‌های بایوور است

به نظر می‌رسد استودیوی اسپایدرز امیدوار است ساخته‌ی جدید آن‌ها یعنی Greedfall بتواند جای خالی ساخته‌های استودیوی بایوور را در بازار را پر کرده و علاقه‌مندان به بازی‌های نقش‌آفرینی داستان‌محور را راضی کند.

آخرین ساخته‌ی استودیوی خوش‌نام و محبوب بایوور (BioWare) یعنی Anthem، در زمان عرضه با مشکلات زیادی روبه‌رو شد و نتوانست انتظارات هواداران و منتقدین را برآورده کند. باید منتظر ماند و دید آیا استودیوی سازنده می‌تواند با انتشار به‌روزرسان‌ها و محتوای جدید، این شکست را در نهایت به یک پیروزی تبدیل کند یا خیر. با این حال، فارغ از همه‌ی این مسائل، این نکته را باید در نظر گرفت که در مقایسه با ساخته‌های قبلی این استودیو، Anthem عنوانی کاملا متفاوت بود. استودیوی بایوور، در گذشته به خاطر ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی و داستان‌محور با کیفیت که تمرکز بالایی برروی انتخاب‌ها و نقش بازی‌بازان داشت، به شهرت رسیده بود و این سبک همان‌چیزی است که بسیاری از کاربران به شدت منتظر تجربه‌ی دوباره‌ی آن هستند. سازندگان بازی Greedfall، از دسته‌ی افرادی هستند که به شدت دل‌تنگ بازی‌های این‌چنینی شده‌اند و امیدوارند بازی جدید آن‌ها بتواند خلا ایجاد شده در بازار را پر کند.

مدیر ارشد اجرایی استودیوی اسپایدرز (Spiders Studio)، خانم جیهان روسیو (Jehanne Rousseau )، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با وب‌سایت Escapist Magazine بیان کرده است که استودیوی آن‌ها به دنبال کنار زدن استودیوی بایوور نیست ولی به نظر آن‌ها، بازی Greedfall توانایی پر کردن جای خالی سری‌هایی مانند Dragon Age یا Mass Effect را دارد. تیم سازنده امیدوار است بازی Greedfall بتواند نظر مثبت کاربرانی که عاشق بازی‌های نقش‌آفرینی داستان‌محور هستند را به خود جلب کند.

ما این بازی را نه برای جایگزینی (ساخته‌های بایوور)، بلکه برای پر کردن فضای خالی به وجود آمده ساخته‌ایم. ما واقعا قدرت رقابت با آن‌ها را نداریم. ما تیمی بزرگ و یا بودجه‌ی مشابهی را در اختیار نداریم ولی قصد داریم به ساختن بازی‌هایی که عاشق آن‌ها هستیم، ادامه دهیم. ما امیدوار هستیم که بازی‌بازان بازی ما را دوست داشته باشند و کسانی که بازی‌های نقش‌آفرینی و داستان محور ساخته‌ی استودیوی بایوور را دوست داشته‌اند، از تجربه‌ی Greedfall نیز لذت ببرند.

استودیوی اسپایدرز مدتی پیش به شرکت بیگ‌بن اینتراکتیو (BigBen Interactive) فروخته شد تا بتواند بخشی از هزینه‌های توسعه‌ی بازی جدید خود را تامین کند. بازی Greedfall در روز سه‌شنبه ۱۹ شهریور ماه سال جاری (۱۰ سپتامبر سال  ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‎های شخصی منتشر خواهد شد. تیم سازنده در کنار انتشار یک ویدئوی جدید،مدت زمان لازم برای اتمام بازی را نیز مشخص کرده‌اند.

منبع: گیمفا ، بازنشر توسط سایت با ما بخون