Wolfenstein: Youngblood محتویات بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی این سری دارد

دسته بندی: بازی و سرگرمی

به‌نظر می‌رسد بازی Wolfenstein: Youngblood تجربه‌ی کاملا متفاوتی با عناوین پیشین Wolfenstein، ساخته‌ی استودیوی ماشین گیمز (MachineGames) خواهد بود. نه تنها به این دلیل که وقایع بازی چند سال پس از نسخه‌ی The New Colossus است و پروتاگونیست‌هایی با ویژگی‌های جدید در بازی حضور دارند، بلکه وعده‌ی یک گیم‌پلی متفاوت نیز داده شده است. یکی از این موارد اجازه‌ی آزادی بیشتر برای اکتشاف در بازی و انجام ماموریت‌های جانبی خواهد بود.

چیزی که جالب است این است که بازی با همکاری استودیوی آرکین (Arkane Studio) ساخته می‌شود. سازنده‌ی عنوان Prey و سری بازی های Dishonored از برخی ویژگی‌های این عناوین در بازی Wolfenstein: Youngblood استفاده کرده است.

آقای جرک گوستافسون (Jerk Gustafsson) تهیه‌کننده‌ی اجرایی بازی Wolfenstein: Youngblood، در گفتگو با مجله‌ی PlayStation Magazine در مورد شباهت طراحی مراحل بازی با سری بازی‌های Dishonored، توضیحاتی ارائه داده است.

وی در این خصوص اظهار داشت:

من فکر می‌کنم بازی‌بازان در طراحی مراحل بازی، شباهت‌های بسیاری از سری بازی‌های Dishonored خواهند دید. بنابراین این می‌تواند یک تفاوت کمی در تجربه‌ی بازی ایجاد کند، اما این می‌تواند به همان اندازه برای بازی مفید باشد. به‌ویژه در هنگام یافتن راه‌های مختلف نزدیک شدن به یک سناریوی مبارزه‌ای و یا به‌طور کلی در یک ماموریت.

گوستافسون همچنین در مورد محتوای ارائه شده در بازی و در مورد تمرکز بر داستان صحبت کرد. وی گفت اگرچه سازندگان همانند عناوین قبلی Wolfenstein همچنان بر داستان تمرکز کرده‌اند، اما در بازی Youngblood عناصر داستانی نسبت به عناوین پیشین کمتر است. گرچه محتوای داستانی بازی کوتاه‌تر شده، اما مدت زمان‌‌ گیم‌پلی بیشتر شده است. همراه با فعالیت‌ها و ماموریت‌های جانبی بیشتر نسبت به بازی‌های قبلی.

ساختار پایان باز و جنبه‌ی همکاری دو نفره در بازی باعث شده است که پرداختن به داستان کمی مشکل شود. ما فکر می‌کنیم که یک داستان قوی داریم اما این با آنچه که ما در گذشته انجام داده‌ایم، کاملا متفاوت است. داستان کمی ساده‌تر شده، نه تنها در لحن بلکه در مقدار محتوا نیز اینگونه است و من فکر می‌کنم این تغییر بزرگی نسبت به نسخه‌های پیشین بازی است: بخش داستانی کوتاه‌تر اما مدت زمان گیم‌پلی بیشتر شده است.

بازی‌بازان قادر خواهند بود برای مدت زمان زیادی در بازی بمانند. ما ماموریت‌های جانبی اضافی و چالش‌های جدید بعد از اتمام بخش داستانی بازی، اضافه خواهیم کرد. فعالیت‌ها و ماموریت‌های جانبی بسیاری در Youngblood نسبت به نسخه‌های قبلی Wolfenstein وجود دارند که می‌توانید انجام دهید.

بازی Wolfenstein: Youngblood در تاریخ ۴ مردادماه ۱۳۹۸ (۲۶ جولای ۲۰۱۹ میلادی) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

منبع: با ما بخون ، گیمفا